• چهارشنبه، 25 آبان 1401

آموزش عکاسی از روسری

بعضی از افراد، علاقه‌مندد  تولید یا فروش روسری داشته باشند. بسیاری حتی تا مرحله ساخت پیج جهت فروش هم پیش رفته‌اند، اما نمی‌دانند چگونه از روسری یا ساق دست عکاسی کنند و محصول را برای مخاطب به نمایش بگذارند. در این  مقاله قصد داریم طریقهٔ عکاسی از محصول روسری و ساق را آموزش بدهیم.

محتوای این مقاله عبارتست از: «خلاقیت، معرفی برنامه، آموزش عکاسی از محصول و نکاتی در مورد فروش روسری»، با ما همراه باشید.

در ابتدا باید بدانیم که روسری مانند کاغذ دیواری نیست که به راحتی با دیدن یک برگه مثل تصویر شماره ۱، بتوانیم بپسندیم، انتخاب کنیم و آن ‌را بخریم. بلکه محصولی‌ست که مشتری باید آن را، روی سر ببیند و ایستایی آن را متوجه شود تا بتواند بپسندد و انتخاب کند. تصویرشماره ۱.

روسری-تصویر شماره 1

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اگر روسری را، روی زمین پهن کنیم و از آن عکس بگیریم، چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟ آیامورد قبول است؟ آیا مشتری با دیدن آن، می‌تواند به‌راحتی بپسندد و خریدش را انجام دهد؟ متاسفانه جواب منفی‌ست و این سبک عکاسی از روسری قطعاً فروش خوبی نخواهد داشت.  تصویر شماره ۲.

روسری-تصویر شماره 2

 

سپس می‌رسیم به سبک عکاسی از رو به‌رو، تصویر شماره ۳.

روسری-تصویر شماره 3

جدای از مسائلی که هرفرد به آن اعتقاد دارد، مسلماً کسی‌که به تازگی کسب و کاری را شروع کرده، و تمام سرمایه‌اش را برای تهیه محصول گذاشته است، نمی تواند هزینهٔ دیگری را برای دست‌مزد مدل اختصاص دهد.

 روسری روی سر یک خانم بیشتر از پشت سرش زیباست و نما دارد.  تصویر از رو به رو هم در  حدی‌ست که به چهره مدل بیاید. قطعاً روسری روی سر همه افراد، یک نما و جلوه ندارد و ممکن است با چهره یک نفر هم‌خوانی داشته باشد ولی با چهره فرد دیگری نه. پس این سبک عکاسی هم درست نیست.

بهترین و کم دردسرترین زاویهٔ عکاسی از روسری: روی سر یک نفر، از پشت سر،  و در یک محیط خوب است.

روسری-تصویر شماره 4

در این سبک عکاسی، نیاز به مدل خاصی نیست، چون هر خانمی می‌تواند روسری را روی سرش بگذارد. در این حالت طرح کامل روسری روی سر مدل مشخص است و به مشتری حس اعتماد به نفس می‌دهد. مشتری با خیال راحت می‌تواند طرح مورد نظرش را انتخاب کند و قدرت مقایسه و تصور کردن محصولات شما برای مشتری راحت‌تر می‌شود. اگر مشتری به شما اعتماد ‌کند و وقتی وارد صفحه شما بشود احتمالا ماندگار می‌شود و همچنین اگر برای تبلیغ درخواست بدهید، بازخورد بهتری خواهید گرفت.

روسری-تصویر شماره 5

ممکن است شما تمام موارد رو رعایت کنید، اما امکان اینکه هر دفعه یک جا عکس بگیرید را ندارید. چاره کار این است که در خانه یاهرجای دیگری که امکان عکاسی دارید، روسری را، روی سر مدل می‌گذارید و عکس می‌گیرید. سپس با برنامه remove.bg  فضای پشت سوژه رو تغییر می‌دهید. تصویر شماره ۵.

روسری-تصویر شماره 6

این برنامه را می توانید از گوگل پلی (برای گوشی های با سیستم عامل آندروید) و از اپ‌استور (برای گوشی‌های آیفون) جستجو کرده و دانلود کنید. تصویر شماره ۶.

طریقهٔ استفاده از برنامه remove.bg : 
۱.پس از گرفتن عکس وارد برنامه می‌شوید. 

۲. عکس مورد نظر را انتخاب می‌کنید. 

۳. در این  برنامه می‌توانید تصویر پس‌زمینه سوژه را به‌طور کامل حذف و یا یکی از عکس‌های خود برنامه را به عنوان پس‌زمینه پشت سوژه انتخاب کنید.

 

۴. به‌یاد داشته باشید، کادر استاندارد و مناسب پست را انتخاب کنید تا که موقع پست گذاشتن نصف عکس برش نخورد و یا ناقص نباشد. (ابعاد باید 1*1 ، 16*9 افقی یا 3*4 باشد). 

@akasbanoo.ir


دانلود فایل مقاله

پرمخاطب